Gelişen yapımızın ihtiyacına yönelik işe alım süreçlerinde, şirketin kurum kültürüne uyumlu ve pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip en uygun adayı bünyemize kazandırmayı hedeflemekteyiz. İşe alım sürecinde önceliklerimiz adaylarımızın kurum kültürüne uygun, yenilikçi bakış açısına sahip, değişim odaklı olan takım oyuncuları olmasıdır.
Şirketimize yapılan başvurular, adayın açık rızası bulunması halinde 2 yıl süre ile veri tabanımızda saklanmaktadır. Açık pozisyonlarımız için öncelikli olarak güncel veri tabanımızdan veya kariyer sitelerindeki ilanlarımızdan pozisyonun gerekliliklerine uygun başvurulardan oluşan aday havuzumuz ile işe alım sürecimize başlamaktayız.
Bundan sonraki süreçte, uygun adaylar öncelikle İnsan Kaynakları tarafından değerlendirme sürecinden geçer. Ön değerlendirme sürecinde operatör grubuna özel olarak sahada makine kullanım testi ve bakım grubuna özel olarak teknik sınav uygulaması yapılmaktadır. Bütün adaylarımıza yetkinlik bazlı mülakat uygulaması yapılmaktadır. Yetkinlikler ile birlikte adayların mesleki ve teknik bilgilerini de değerlendirmekteyiz. Görüşmeler sonucunda mevcut pozisyonda değerlendirilmeyen adaylarımızın başvuruları, başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere güncel veri tabanımızda saklanmakta ve takip edilmektedir. Tüm adaylar işe alım süreci sonucu ile ilgili bilgilendirilmektedir.
Siz de ekiplerimizde yer almak isterseniz, web sitemizdeki iş başvuru formunu doldurup bize gönderebilirsiniz.
STAJ İMKANI
Şirketimizde kısa ve uzun dönemli staj imkanı bulunmaktadır. Aday değerlendirme sürecinde öncelikli olarak okullarının zorunlu staj programı olan stajyerler kabul edilmektedir.
Farklı sorularınız için; anadoluport@anadoluport.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.